KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15328116
*
nr 1532 8116
Gösta Sundström
(1920-2008), Sverige
Oljemålning, Kustband. Signerad. Olja på duk, 59x92 cm, yttermått inklusive ram: 63x97 cm
Gösta Sundström, svensk målare och skulptör född i Stockholm 1920, död 2008.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 april 2023
kl 19:15:11
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/4 13:47:37
1
800 kr
3/4 16:49:33
2
1.000 kr
3/4 16:56:04
2
1.400 kr
3/4 18:03:31
1
1.500 kr
3/4 18:11:26
2
1.800 kr
3/4 19:09:11
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Gösta Sundström
Gösta Sundström, svensk målare och skulptör född i Stockholm 1920, död 2008.
Läs mer om Gösta Sundström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gösta sundström kustband olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:34
-
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:37
-
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:01
-
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:10
-
7147 Oljemålning
Bengt Pettersson (1929-2010), stadsmotiv. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:14
*
Gösta Sundström
Gösta Sundström, svensk målare och skulptör född i Stockholm 1920, död 2008.
Läs mer om Gösta Sundström
nr 1532 8116
Gösta Sundström
(1920-2008), Sverige
Oljemålning, Kustband. Signerad. Olja på duk, 59x92 cm, yttermått inklusive ram: 63x97 cm
Gösta Sundström, svensk målare och skulptör född i Stockholm 1920, död 2008.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 1.000 kr |
| Såld: | 1.900 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 3 april 2023 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 2/4 13:47:37 | 1 | 800 kr |
| 3/4 16:49:33 | 2 | 1.000 kr |
| 3/4 16:56:04 | 2 | 1.400 kr |
| 3/4 18:03:31 | 1 | 1.500 kr |
| 3/4 18:11:26 | 2 | 1.800 kr |
| 3/4 19:09:11 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Gösta Sundström
Gösta Sundström, svensk mÃ¥lare och skulptör född i Stockholm 1920, död 2008.Läs mer om Gösta Sundström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gösta sundström kustband olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:34 -
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:37 -
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:01 -
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:10 -
7147 Oljemålning
Bengt Pettersson (1929-2010), stadsmotiv. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:14



