KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15328116

nr 1532 8116

Gösta Sundström

(1920-2008), Sverige

Oljemålning, Kustband. Signerad. Olja på duk, 59x92 cm, yttermått inklusive ram: 63x97 cm

Gösta Sundström, svensk målare och skulptör född i Stockholm 1920, död 2008.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

1.900 kr

måndag 3 april 2023
kl 19:15:11

Gösta Sundström

Läs mer om Gösta Sundström