ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7462390
*
nr 746 2390
Spegel
+ konsolbord, Sekelskifte 1900, bemålad, höjd: 150 + 70
Utrop:
700 kr
Såld:
1.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 mars 2012
kl 18:14:48
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/3 15:10:10
1
200 kr
9/3 12:59:23
2
1.000 kr
11/3 13:55:37
3
300 kr
11/3 13:58:14
3
400 kr
11/3 17:26:42
4
700 kr
11/3 23:02:35
5
1.000 kr
11/3 23:03:35
5
1.500 kr
12/3 08:33:06
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konsolbord spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49
*
Spegel
nr 746 2390
Spegel
+ konsolbord, Sekelskifte 1900, bemålad, höjd: 150 + 70
| Utrop: | 700 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.600 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 12 mars 2012 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 7/3 15:10:10 | 1 | 200 kr |
| 9/3 12:59:23 | 2 | 1.000 kr |
| 11/3 13:55:37 | 3 | 300 kr |
| 11/3 13:58:14 | 3 | 400 kr |
| 11/3 17:26:42 | 4 | 700 kr |
| 11/3 23:02:35 | 5 | 1.000 kr |
| 11/3 23:03:35 | 5 | 1.500 kr |
| 12/3 08:33:06 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konsolbord spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49



