KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blyertsteckniong 15763109

nr 1576 3109

Gustaf Fängström

(1905-1999), Sverige

Blyertsteckniong, + blandteknik, 2 delar, Signerad, daterad -78 & -87. Bildmått: 16x21 - 30x22 cm, yttermått inklusive ram: 50x40 cm

Gustaf Fängström, svensk målare född 1905, död 1999.

måndag 6 november 2023
kl 20:51:49

Gustaf Fängström

Läs mer om Gustaf Fängström