KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvareller 15232024

nr 1523 2024

Frans Lindström

(1874-1954), Sverige

Akvareller, 2 st, Stockholmsmotiv. Signerade. Akvarell, bildmått: 15x21 cm, yttermått inklusive ram: 28x34 - 30x35 cm

Frans Lindström, född 1874 i Stockholm , död 1954, svensk målare.

Utrop:

500 kr

måndag 20 februari 2023
kl 19:11:52

  • Tema
  • 20 feb

Stockholm

Läs mer om Stockholm

Frans Lindström

Läs mer om Frans Lindström