KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvareller 15232024
nr 1523 2024
Frans Lindström
(1874-1954), Sverige
Akvareller, 2 st, Stockholmsmotiv. Signerade. Akvarell, bildmått: 15x21 cm, yttermått inklusive ram: 28x34 - 30x35 cm
Frans Lindström, född 1874 i Stockholm , död 1954, svensk målare.
Utrop:
500 kr
måndag 20 februari 2023
kl 19:11:52
20 feb
Stockholm
Läs mer om Stockholm
Frans Lindström
Läs mer om Frans Lindström