KONST / Litografier / Litografi 8033090
*
nr 803 3090
Anker Landberg
(1916-1973), Danmark
Litografi, Niels Anker Landberg, (1916-1973), Västkustmotiv, 83/120, signerad-61, motivets mått: 47x60
Anker Landberg, dansk bildkonstnär född 1916 i Præstö, Danmark, död 1973.
Följerätt
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 28 januari 2013
kl 18:45:49
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Anker Landberg
Anker Landberg, dansk bildkonstnär född 1916 i Præstö, Danmark, död 1973.
Läs mer om Anker Landberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: anker landberg danmark dansk dansk design danska danskt europa grafik litografi litografier niels anker landberg norden skandinavien västkustmotiv
-
6379 " digital måln..
Margareta Ternström (f. 1933), Sverige. "From Blac..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:05
-
6441 Färglitografi
2 st, Bengt Olov Abrahamsson (1924-1989), Sverige...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:31
-
1012 Färglitografi
Antoni TÃ pies (1923-2012), Spanien. "7 Novembre". ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:43
-
6209 Färglitografi
Antonio Segui (1934-2022). Signerad, numrerad 26/9..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:18
-
6283 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:32
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:47
*
Anker Landberg
Anker Landberg, dansk bildkonstnär född 1916 i Præstö, Danmark, död 1973.
Läs mer om Anker Landberg
nr 803 3090
Anker Landberg
(1916-1973), Danmark
Litografi, Niels Anker Landberg, (1916-1973), Västkustmotiv, 83/120, signerad-61, motivets mått: 47x60
Anker Landberg, dansk bildkonstnär född 1916 i Præstö, Danmark, död 1973.
Följerätt | |
---|---|
Utgick |
|
Sista tid för bud online: |
måndag 28 januari 2013 |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Anker Landberg
Anker Landberg, dansk bildkonstnär född 1916 i Præstö, Danmark, död 1973.Läs mer om Anker Landberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: anker landberg danmark dansk dansk design danska danskt europa grafik litografi litografier niels anker landberg norden skandinavien västkustmotiv
-
6379 " digital måln..
Margareta Ternström (f. 1933), Sverige. "From Blac..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:05 -
6441 Färglitografi
2 st, Bengt Olov Abrahamsson (1924-1989), Sverige...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:31 -
1012 Färglitografi
Antoni TÃ pies (1923-2012), Spanien. "7 Novembre". ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:43
-
6209 Färglitografi
Antonio Segui (1934-2022). Signerad, numrerad 26/9..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:18 -
6283 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:32 -
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:47