KONST / Litografier / Färglitografi 12213342
*
nr 1221 3342
Martina Clason
(f. 1938), Sverige
Färglitografi, "Domenica". Signerad, numrerad 167/170. Motivet: 72x51 cm
Martina Clason, svensk designer, konstnär och tecknare, född 1938.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 december 2018
kl 19:14:58
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/12 10:17:02
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Martina Clason
Martina Clason, svensk designer, konstnär och tecknare, född 1938.
Läs mer om Martina Clason
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad martina clason svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:13
-
6779 Färglitografi
Lennart Rodhe (1916-2005), Sverige. Signerad, numr..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:21
-
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:54
-
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:43
-
6721 Färglitografi
Sven Lidberg (1929-2009), Sverige. Karl XII: S kar..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:39
-
6039 Färglitografier
2 st, Örjan Wikström (f. 1948), Sverige. Signerade..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:16
*
Martina Clason
Martina Clason, svensk designer, konstnär och tecknare, född 1938.
Läs mer om Martina Clason
nr 1221 3342
Martina Clason
(f. 1938), Sverige
Färglitografi, "Domenica". Signerad, numrerad 167/170. Motivet: 72x51 cm
Martina Clason, svensk designer, konstnär och tecknare, född 1938.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 3 december 2018 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 3/12 10:17:02 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Martina Clason
Martina Clason, svensk designer, konstnär och tecknare, född 1938.Läs mer om Martina Clason
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad martina clason svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:13 -
6779 Färglitografi
Lennart Rodhe (1916-2005), Sverige. Signerad, numr..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:21 -
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:54
-
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:43 -
6721 Färglitografi
Sven Lidberg (1929-2009), Sverige. Karl XII: S kar..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:39 -
6039 Färglitografier
2 st, Örjan Wikström (f. 1948), Sverige. Signerade..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:16



