KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 12487257

nr 1248 7257

Lars Norrman

(1915-1979), Sverige

Blandteknik, Flicka, signerad. Motivet: 10x18

Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.

Utrop:

800 kr

Såld:

300 kr

måndag 15 april 2019
kl 19:41:57

15/4 19:31:12 1      Vinnande bud

Lars Norrman

Läs mer om Lars Norrman