KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14512041
nr 1451 2041
Hans-Erik Eriksson
(1921-1997), Sverige
Oljemålning, Stockholmsmotiv. Signerad. Olja på pannå, 41x60, yttermått inklusive ram: 44x63 cm
Hans-Erik Eriksson, född 1921 i Stockholm, död 1997, svensk målare.
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
måndag 28 februari 2022
kl 19:13:26
27/2 19:39:32
Hans-Erik Eriksson
Läs mer om Hans-Erik Eriksson