KONST / Litografier / Färglitografi 15207218
nr 1520 7218
Ove Olson
(1903-1975), Sverige
Signerad, numrerad 219/260, daterad -58, Moulin Rouge. Färglitografi, bildmått: 41x52 cm, yttermått inklusive ram: 56x66 cm
Ove Olson, svensk målare född 1903, död 1975.
Utrop:
500 kr
måndag 6 februari 2023
kl 18:52:11