KONST / Litografier / Färgserigrafi 13249308
*
nr 1324 9308
James Havard
(f. 1937), USA
Färgserigrafi, "Crayola Crayons with Cranach". Signerad, numrerad 24/30, daterad -67. Oramat löst blad. Bladets mått: 74x56 cm
James Pinkney Havard, amerikansk konstnär född 1937.
Utrop:
700 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 maj 2020
kl 18:38:15
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
30/4 11:16:27
1
300 kr
3/5 17:48:09
2
350 kr
4/5 18:18:54
3
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: amerika amerikansk färgserigrafi james havard litografier oramat löst blad usa
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44
-
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8171 Färglitografi
Birger Halling (1907-1996), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:07
-
8039 Färglitografi
efter Pablo Picasso, numrerad 8/500, "Flamengo dan..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:39
-
8225 Färglitografi
Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53
-
8362 Färglitografi
Hilding Linnqvist (1891-1984), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:52
*
James Havard
James Pinkney Havard, amerikansk konstnär född 1937.
nr 1324 9308
James Havard
(f. 1937), USA
Färgserigrafi, "Crayola Crayons with Cranach". Signerad, numrerad 24/30, daterad -67. Oramat löst blad. Bladets mått: 74x56 cm
James Pinkney Havard, amerikansk konstnär född 1937.
| Utrop: | 700 kr |
|---|---|
| Såld: | 400 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 4 maj 2020 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 30/4 11:16:27 | 1 | 300 kr |
| 3/5 17:48:09 | 2 | 350 kr |
| 4/5 18:18:54 | 3 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: amerika amerikansk färgserigrafi james havard litografier oramat löst blad usa
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44 -
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8171 Färglitografi
Birger Halling (1907-1996), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:07
-
8039 Färglitografi
efter Pablo Picasso, numrerad 8/500, "Flamengo dan..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:39 -
8225 Färglitografi
Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53 -
8362 Färglitografi
Hilding Linnqvist (1891-1984), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:52



