KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13693709
*
nr 1369 3709
Astley Kjellin
(1888-1960), Sverige
Oljemålning, Fruktstilleben, kopia. Signerad. Olja på duk, 52x71 cm
Astley Isidor Kjellin, svensk bildkonstnär född 1888, död 1960 .
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 december 2020
kl 18:12:40
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
18/12 17:05:22
1
350 kr
18/12 20:23:15
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Astley Kjellin
Astley Isidor Kjellin, svensk bildkonstnär född 1888, död 1960 .
Läs mer om Astley Kjellin
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: astley kjellin fruktstilleben olja olja på duk oljemålning oljemålningar stilleben svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:34
-
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:37
-
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:01
-
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:10
-
7099 Oljemålning
Birgitta Sundström Jonsdotter. Signerad, daterad 1..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:49
*
Astley Kjellin
Astley Isidor Kjellin, svensk bildkonstnär född 1888, död 1960 .
Läs mer om Astley Kjellin
nr 1369 3709
Astley Kjellin
(1888-1960), Sverige
Oljemålning, Fruktstilleben, kopia. Signerad. Olja på duk, 52x71 cm
Astley Isidor Kjellin, svensk bildkonstnär född 1888, död 1960 .
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 800 kr |
| Såld: | 400 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 21 december 2020 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 18/12 17:05:22 | 1 | 350 kr |
| 18/12 20:23:15 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Astley Kjellin
Astley Isidor Kjellin, svensk bildkonstnär född 1888, död 1960 .Läs mer om Astley Kjellin
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: astley kjellin fruktstilleben olja olja på duk oljemålning oljemålningar stilleben svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:34 -
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:37 -
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:01 -
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:10 -
7099 Oljemålning
Birgitta Sundström Jonsdotter. Signerad, daterad 1..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:49



