KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteeknik 14719373
nr 1471 9373
Ivar Arosenius
(1878-1909), Sverige
Blandteeknik, Signerad, daterad -18,18x13, yttermått inklusive ram: 31x27 cm
Ivar Arosenius, född 1878, död 1909, svensk målare och bilderboksförfattare.
måndag 30 maj 2022
kl 18:57:20
Ivar Arosenius
Läs mer om Ivar Arosenius