KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 11097424
nr 1109 7424
Rudolf Carlborg
(1892-1963), Sverige
Akvarell, Rudolf Carlborg, Seglora kyrkan på Skansen, signerad. 1941, 35x26
Rudolf Carlborg, svensk bildkonstnär född 1892, död 1963.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
800 kr
måndag 22 maj 2017
kl 20:03:08
22/5 15:50:04
700 kr
22/5 18:45:58
Rudolf Carlborg
Läs mer om Rudolf Carlborg