Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  BELYSNING / Ljusstakar & kandelabrar / Nattljusstake 10548241



*

nr 1054 8241


Nattljusstake

Pläter, längd: 17 cm


Utrop:

500 kr

Såld:

300 kr

Sista tid för bud online:

måndag 5 september 2016
kl 20:25:35


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
4/9 13:12:59 1      250 kr
4/9 17:45:07 2      200 kr
4/9 17:45:07 1      250 kr (Budbetjänt)
4/9 17:45:23 2      Vinnande bud
5/9 16:55:39 2      justering av budtak


Läs om budbetjänten

  • Specialauktion
  • Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: ljusstakar ljusstake nattljusstake nysilver pläter
  • 6702 Appliquer
    ett par, "Törne", Ikeas 1700-talsserie, 1990-tal. ..//
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    19 jan kl 18:19
  • 6701 Appliquer
    ett par, "Törne", Ikeas 1700-talsserie, 1990-tal. ..//
    Aktuellt bud: 600 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    19 jan kl 18:18
  • 7078 Kandelaber
    Italien. Höjd: 63 cm
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    19 jan kl 19:57
  • 7061 Ljusstakar
    2 st, Kosta Boda, Kjell Engman (f. 1946), Sverige...//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    19 jan kl 20:33
  • 7018 Ljusstakar
    3 st, mässing. Höjd: 22-32 cm
    Aktuellt bud: 1.800 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    19 jan kl 18:50
  • 7127 Ljusstakar
    Ett par, Orrefors, Carat. Lena Bergström. Höjd: 24 cm
    Aktuellt bud: 400 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    19 jan kl 19:25




Ladda ner broschyr