Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Etchings etc / Etching 11944342



*

nr 1194 4342


Ulf Trotzig

(1925-2013), Sverige


Ulf Trotzig (1925-2013), Sweden. 114/150, signed, -74. Subject: 29x39,


ETCHING, 114/150, signerad, -74. Motivet: 29x39


Ulf Trotzig, Swedish painter, draughtsman and graphic artist, born 1925, dead 2013.

Estimate:

400

Sold:

SEK 450

Auction date:

Monday July 30 2018
at 18:24:51


  • Bid history
Time Bidder Bid
27/7 09:45:26 1      100 kr
27/7 15:02:07 2      200 kr
27/7 21:49:39 1      300 kr
28/7 12:14:35 2      400 kr
30/7 18:19:51 3      Vinnande bud



  • Artist/Designer

Ulf Trotzig

Ulf Trotzig, Swedish painter, draughtsman and graphic artist, born 1925, dead 2013.

Read more about Ulf Trotzig
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige ulf trotzig
  • 6573 ETCHING
    Gudmar Olovson (1936-2017), Sweden. Signed, number..//
     

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 19:28
  • 6436 ETCHING
    Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", unframed..//
     

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 19:33
  • 6053 ETCHING
    Pål Svensson. Signed, numbered 22/40. Sheet: 52x39..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 20:19




Ladda ner broschyr