ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7797276
*
nr 779 7276
Spegel
Rund, diameter: 90
Utrop:
500 kr
Såld:
650 kr
Sista tid för bud online:
måndag 24 september 2012
kl 19:40:49
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/9 01:21:16
1
100 kr
23/9 15:25:17
2
300 kr
24/9 17:04:13
3
200 kr
24/9 17:04:45
3
300 kr
24/9 17:05:33
3
350 kr
24/9 17:51:22
4
500 kr
24/9 18:23:29
5
450 kr
24/9 18:24:41
5
550 kr
24/9 19:22:50
6
600 kr
24/9 19:34:30
5
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rund spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30
-
6481 Spegel
Rokokostil, 118x50 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:19
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49
-
6668 Spegel
Rokokostil. Förgylld, 96x55 ca
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:54
-
1003 Spegel
Sengustaviansk, 190x88
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:27
*
Spegel
nr 779 7276
Spegel
Rund, diameter: 90
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 650 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 24 september 2012 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 19/9 01:21:16 | 1 | 100 kr |
| 23/9 15:25:17 | 2 | 300 kr |
| 24/9 17:04:13 | 3 | 200 kr |
| 24/9 17:04:45 | 3 | 300 kr |
| 24/9 17:05:33 | 3 | 350 kr |
| 24/9 17:51:22 | 4 | 500 kr |
| 24/9 18:23:29 | 5 | 450 kr |
| 24/9 18:24:41 | 5 | 550 kr |
| 24/9 19:22:50 | 6 | 600 kr |
| 24/9 19:34:30 | 5 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rund spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30 -
6481 Spegel
Rokokostil, 118x50 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:19
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49 -
6668 Spegel
Rokokostil. Förgylld, 96x55 ca
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:54 -
1003 Spegel
Sengustaviansk, 190x88
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:27



