KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12144500
*
nr 1214 4500
Frithiof Berglund
(1905-1973), Sverige
Oljemålning, Hustak, signerad. - 47. Olja på duk, 37x45
Frithiof Berglund, svensk målare född 1905 i Göteborg, död 1973.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
1.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 oktober 2018
kl 19:26:41
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/10 20:49:58
1
600 kr
27/10 23:27:29
2
Vinnande bud
29/10 17:33:00
1
1.000 kr
29/10 17:33:00
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Frithiof Berglund
Frithiof Berglund, svensk målare född 1905 i Göteborg, död 1973.
Läs mer om Frithiof Berglund
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: frithiof berglund hustak olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
*
Frithiof Berglund
Frithiof Berglund, svensk målare född 1905 i Göteborg, död 1973.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Frithiof Berglund
nr 1214 4500
Frithiof Berglund
(1905-1973), Sverige
Oljemålning, Hustak, signerad. - 47. Olja på duk, 37x45
Frithiof Berglund, svensk målare född 1905 i Göteborg, död 1973.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 800 kr |
| Såld: | 1.100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 29 oktober 2018 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 25/10 20:49:58 | 1 | 600 kr |
| 27/10 23:27:29 | 2 | Vinnande bud |
| 29/10 17:33:00 | 1 | 1.000 kr |
| 29/10 17:33:00 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Frithiof Berglund
Frithiof Berglund, svensk mÃ¥lare född 1905 i Göteborg, död 1973.Läs mer om Frithiof Berglund
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: frithiof berglund hustak olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06



