KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12144500

nr 1214 4500

Frithiof Berglund

(1905-1973), Sverige

Oljemålning, Hustak, signerad. - 47. Olja på duk, 37x45

Frithiof Berglund, svensk målare född 1905 i Göteborg, död 1973.

Utrop:

800 kr

Såld:

1.100 kr

måndag 29 oktober 2018
kl 19:26:41

Frithiof Berglund

Läs mer om Frithiof Berglund