KONST / Litografier / Färglitografi 14808438
nr 1480 8438
Sven Jonson
(1902-1981), Sverige
Signerad, numrerad 290/360. Färglitografi, bildmått: 41x49 cm, yttermått inklusive ram: 60x70 cm
Sven Jonson, svensk målare född 1902 i Halmstad, död 1981.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 1 augusti 2022
kl 19:39:17
1/8 17:48:21