KONST / Litografier / Färglitografi 14499132
*
nr 1449 9132
BG Karlsson
(f. 1954), Sverige
Signerad, numrerad 10/50. Färglitografi. Bladets mått: 42x59cm, oramad, oramat löst blad
Bengt Göran BG Karlsson, svensk bildkonstnär född 1954.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 februari 2022
kl 19:17:46
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/2 16:48:52
1
200 kr
16/2 19:41:42
2
150 kr
16/2 19:41:42
1
200 kr (Budbetjänt)
19/2 19:42:43
3
300 kr
20/2 14:54:05
4
300 kr
20/2 14:54:06
3
300 kr (Budbetjänt)
21/2 17:33:05
5
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bg karlsson färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad oramat löst blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3293 Färgetsning
Bo Cronqvist (f. 1948), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:42
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:46
-
3257 Färglitografi
2 st, Leif Rönn (f. 1939), Sverige. Signerad, numr..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:09
-
3202 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:23
-
3204 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:43
-
3203 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:49
*
BG Karlsson
Bengt Göran BG Karlsson, svensk bildkonstnär född 1954.
Läs om budbetjänten
nr 1449 9132
BG Karlsson
(f. 1954), Sverige
Signerad, numrerad 10/50. Färglitografi. Bladets mått: 42x59cm, oramad, oramat löst blad
Bengt Göran BG Karlsson, svensk bildkonstnär född 1954.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 21 februari 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
16/2 16:48:52 | 1 | 200 kr |
16/2 19:41:42 | 2 | 150 kr |
16/2 19:41:42 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
19/2 19:42:43 | 3 | 300 kr |
20/2 14:54:05 | 4 | 300 kr |
20/2 14:54:06 | 3 | 300 kr (Budbetjänt) |
21/2 17:33:05 | 5 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bg karlsson färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad oramat löst blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3293 Färgetsning
Bo Cronqvist (f. 1948), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:42 -
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:46 -
3257 Färglitografi
2 st, Leif Rönn (f. 1939), Sverige. Signerad, numr..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:09
-
3202 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:23 -
3204 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:43 -
3203 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:49