KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13603265
*
nr 1360 3265
Axel Lind
(1907-2011), Sverige
Oljemålning, Ej signerad, havsmotiv. Olja på duk, 12x22cm
Axel Lind, svensk målare född i Köpenhamn 1907, död 2011.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 november 2020
kl 20:36:18
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
11/11 21:13:20
1
1.000 kr
12/11 21:36:04
2
900 kr
12/11 21:36:04
1
1.000 kr (Budbetjänt)
13/11 14:55:24
2
1.300 kr
14/11 20:07:43
3
1.200 kr
14/11 20:07:43
2
1.300 kr (Budbetjänt)
14/11 20:09:04
3
1.400 kr
14/11 21:25:27
3
1.500 kr
16/11 08:07:05
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: axel lind ej signerad havsmotiv olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:34
-
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:37
-
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:01
-
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:10
-
7147 Oljemålning
Bengt Pettersson (1929-2010), stadsmotiv. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:14
*
Axel Lind
Axel Lind, svensk målare född i Köpenhamn 1907, död 2011.
Läs om budbetjänten
nr 1360 3265
Axel Lind
(1907-2011), Sverige
Oljemålning, Ej signerad, havsmotiv. Olja på duk, 12x22cm
Axel Lind, svensk målare född i Köpenhamn 1907, död 2011.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 1.000 kr |
| Såld: | 1.600 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 16 november 2020 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 11/11 21:13:20 | 1 | 1.000 kr |
| 12/11 21:36:04 | 2 | 900 kr |
| 12/11 21:36:04 | 1 | 1.000 kr (Budbetjänt) |
| 13/11 14:55:24 | 2 | 1.300 kr |
| 14/11 20:07:43 | 3 | 1.200 kr |
| 14/11 20:07:43 | 2 | 1.300 kr (Budbetjänt) |
| 14/11 20:09:04 | 3 | 1.400 kr |
| 14/11 21:25:27 | 3 | 1.500 kr |
| 16/11 08:07:05 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: axel lind ej signerad havsmotiv olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:34 -
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:37 -
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:01 -
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:10 -
7147 Oljemålning
Bengt Pettersson (1929-2010), stadsmotiv. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:14



