KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13603265

nr 1360 3265

Axel Lind

(1907-2011), Sverige

Oljemålning, Ej signerad, havsmotiv. Olja på duk, 12x22cm

Axel Lind, svensk målare född i Köpenhamn 1907, död 2011.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

1.600 kr

måndag 16 november 2020
kl 20:36:18

Axel Lind

Läs mer om Axel Lind