Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Litografier / Färglitografi 10984132



*

nr 1098 4132


Reinhold Ljunggren

(1920-2006), Sverige


Färglitografi, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Trosaån, 293/300, motivet: 27x41


Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.

Följerätt

Ja

Utrop:

1.000 kr

Såld:

300 kr

Sista tid för bud online:

måndag 27 mars 2017
kl 19:32:48


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
27/3 18:30:38 1      Vinnande bud
27/3 18:51:56 1      justering av budtak



  • Konstnär/Designer

Reinhold Ljunggren

Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.

Läs mer om Reinhold Ljunggren
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad reinhold ljunggren svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige trosaån
  • 6448 Färglitografi
    Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 19:32
  • 6449 Färglitografi
    Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 18:38
  • 6690 Färglitografi
    Ebba Kristina Wingårdh (f. 1962), Sverige. "De va ..//
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 18:49




Ladda ner broschyr