Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Litografier / Färglitografi 10357680



*

nr 1035 7680


Igge Karlsson

(1932-2009), Sverige


Färglitografi, Igge Karlsson (f. 1932), 16/175, Häst, motivet: 60x45


Igge Karlsson, svensk bildkonstnär född i Stockholm 1932, död 2009.

Utrop:

500 kr

Såld:

300 kr

Sista tid för bud online:

måndag 2 maj 2016
kl 19:47:38


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
29/4 12:58:27 1      100 kr
2/5 19:01:28 2      250 kr
2/5 19:22:05 1      200 kr
2/5 19:22:05 2      250 kr (Budbetjänt)
2/5 19:22:42 1      Vinnande bud


Läs om budbetjänten

  • Specialauktion

  • Konstnär/Designer

Igge Karlsson

Igge Karlsson, svensk bildkonstnär född i Stockholm 1932, död 2009.

Läs mer om Igge Karlsson
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: djurmotiv färglitografi grafik häst igge karlsson litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 6448 Färglitografi
    Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 19:32
  • 6449 Färglitografi
    Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 18:38
  • 6690 Färglitografi
    Ebba Kristina Wingårdh (f. 1962), Sverige. "De va ..//
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 18:49




Ladda ner broschyr