MÖBLER / Bord / Toilettebord 16253094
*
nr 1625 3094
Toilettebord
1960-tal, bemålat, spegel & lådor. Bredd: 95 cm, djup: 40 cm, höjd: 71 cm
Utrop:
600 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 juni 2024
kl 18:59:59
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/6 18:51:50
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bemålat bord sminkbord spegel & lådor toalettbord toalettebord toilettbord toilettebord
-
6361 Toilettebord
Rokokostil, Italien, 2 lådor i sargen, uppfällbar ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:57
*
Toilettebord
nr 1625 3094
Toilettebord
1960-tal, bemålat, spegel & lådor. Bredd: 95 cm, djup: 40 cm, höjd: 71 cm
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 3 juni 2024 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
3/6 18:51:50 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bemålat bord sminkbord spegel & lådor toalettbord toalettebord toilettbord toilettebord
-
6361 Toilettebord
Rokokostil, Italien, 2 lådor i sargen, uppfällbar ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:57