KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16217207
nr 1621 7207
Harald Fredrikson
(1902-1973), Sverige
Oljemålning, Hässjor, Monogramsignerad, daterad -45. Olja på duk, 46x55 cm, yttermått inklusive ram: 58x67 cm
Harald Fredrikson, svensk målare född 1902, död 1973 .
Utrop:
500 kr
måndag 20 maj 2024
kl 18:41:35
Harald Fredrikson
Läs mer om Harald Fredrikson