KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14346324
nr 1434 6324
Carl Gunne
(1893-1979), Sverige
Oljemålning, Fiskebåtar. Signerad. Olja på duk, 53x80, yttermått inklusive ram: 8x98 cm
Carl Gunne, född 1893 i Sundsvall, död 1979, svensk målare.
måndag 29 november 2021
kl 19:29:19