KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14346324

nr 1434 6324

Carl Gunne

(1893-1979), Sverige

Oljemålning, Fiskebåtar. Signerad. Olja på duk, 53x80, yttermått inklusive ram: 8x98 cm

Carl Gunne, född 1893 i Sundsvall, död 1979, svensk målare.

måndag 29 november 2021
kl 19:29:19

Carl Gunne

Läs mer om Carl Gunne