ART / Watercolor paintings & Drawings / Mixed media 12803022
*
nr 1280 3022
Sven X-et Erixson
(1899-1970), Sverige
Sven X: et Erixson (1899-1970), Sweden. "Dykaren". Utförd på papper. Subject: 45x53 cm,
MIXED MEDIA, Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. "Dykaren". Utförd på papper. Signerad. Motivet: 45x53 cm
Sven X:et Erixson, born 1899 in Stockholm, dead 1970, Swedish painter and graphic artist.
Droit De Suite
Estimate:
7000
Sold:
SEK 6000
Auction date:
Monday October 7 2019
at 18:20:21
- Bid history
Time
Bidder
Bid
4/10 14:15:50
1
Vinnande bud
- Artist/Designer
Sven X-et Erixson
Sven X:et Erixson, born 1899 in Stockholm, dead 1970, Swedish painter and graphic artist.
Read more about Sven X-et Erixson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik sven x-et erixson sven x:et erixson sven xet erixson svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige utförd på papper vattenfärg
-
6499 LITOGRAPH IN C..
Sven X: et Erixson (1899-1970), Sweden. Barn med d..//
Present: SEK 300
Auction ends
this Monday
12 jan at 19:06
*
Sven X-et Erixson
Sven X:et Erixson, born 1899 in Stockholm, dead 1970, Swedish painter and graphic artist.
Read more about Sven X-et Erixson
nr 1280 3022
Sven X-et Erixson
(1899-1970), Sverige
Sven X: et Erixson (1899-1970), Sweden. "Dykaren". Utförd på papper. Subject: 45x53 cm,
MIXED MEDIA, Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. "Dykaren". Utförd på papper. Signerad. Motivet: 45x53 cm
Sven X:et Erixson, born 1899 in Stockholm, dead 1970, Swedish painter and graphic artist.
| Droit De Suite | |
|---|---|
| Estimate: | 7000 |
| Sold: | SEK 6000 |
| Auction date: |
Monday October 7 2019 |
- Bid history
| Time | Bidder | Bid |
|---|---|---|
| 4/10 14:15:50 | 1 | Vinnande bud |
- Artist/Designer
Sven X-et Erixson
Sven X:et Erixson, born 1899 in Stockholm, dead 1970, Swedish painter and graphic artist.Read more about Sven X-et Erixson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik sven x-et erixson sven x:et erixson sven xet erixson svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige utförd på papper vattenfärg
-
6499 LITOGRAPH IN C..
Sven X: et Erixson (1899-1970), Sweden. Barn med d..//
Present: SEK 300
Auction ends
this Monday
12 jan at 19:06



