KONST / Litografier / Färglitografi 16119192
*
nr 1611 9192
Uno Vallman
(1913-2004), Sverige
Med dedikation. Signerad, daterad 68, ej numrerad. Färglitografi, bildmått: 40x26 cm, yttermått inklusive ram: 60x42 cm
Uno Vallman, född 1913, död 2004, svensk målare och grafiker.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 april 2024
kl 19:50:09
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/4 19:58:58
1
100 kr
8/4 18:51:00
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: dedikation ej numrerad färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige uno vallman
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:44
-
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:51
-
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:43
-
7081 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:12
-
7082 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:13
-
7063 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:38
*
Uno Vallman
Uno Vallman, född 1913, död 2004, svensk målare och grafiker.
nr 1611 9192
Uno Vallman
(1913-2004), Sverige
Med dedikation. Signerad, daterad 68, ej numrerad. Färglitografi, bildmått: 40x26 cm, yttermått inklusive ram: 60x42 cm
Uno Vallman, född 1913, död 2004, svensk målare och grafiker.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 150 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 8 april 2024 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 7/4 19:58:58 | 1 | 100 kr |
| 8/4 18:51:00 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: dedikation ej numrerad färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige uno vallman
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:44 -
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:51 -
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:43
-
7081 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:12 -
7082 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:13 -
7063 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:38



