KONST / Litografier / Färglitografi 16338473
nr 1633 8473
Thage Nordholm
(1927-1990), Sverige
Hus vid strand. Signerad, numrerad 152/170. Färglitografi, bildmått: 30x45 cm, yttermått inklusive ram: 54x64 cm
Thage Nordholm, svensk målare född 1927, död 1990.
måndag 29 juli 2024
kl 18:04:36