Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  Ã–VRIGT / Speglar / Spegel 9704298



*

nr 970 4298


Spegel

barockstil, höjd: 85 cm


Utrop:

800 kr

Såld:

1.900 kr

Sista tid för bud online:

måndag 13 juli 2015
kl 19:58:04


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
11/7 20:47:02 1      600 kr
12/7 11:07:27 1      600 kr
12/7 19:59:06 2      900 kr
13/7 10:06:42 1      800 kr
13/7 10:06:42 2      900 kr (Budbetjänt)
13/7 10:07:12 1      1.000 kr
13/7 10:17:43 2      1.500 kr
13/7 10:23:40 1      1.200 kr
13/7 10:23:40 2      1.300 kr (Budbetjänt)
13/7 10:45:04 1      1.400 kr
13/7 10:45:04 2      1.500 kr (Budbetjänt)
13/7 10:45:20 1      1.600 kr
13/7 17:41:32 2      1.800 kr
13/7 18:31:00 1      1.800 kr
13/7 18:31:00 2      1.800 kr (Budbetjänt)
13/7 18:31:18 1      Vinnande bud
13/7 18:32:00 1      justering av budtak


Läs om budbetjänten

  • Specialauktion
  • Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: barock barock-stil barockstil spegel speglar
  • 6287 Spegel
    Empire, provinsarbete, 65x35 cm
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 jan kl 20:24
  • 7027 Spegel
    guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 jan kl 20:33
  • 7074 Spegel
    Gustaviansk stil. Bronserad. 45x34 cm
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 jan kl 18:28
  • 7038 Spegel
    Markaryd, Furu, 144x66 cm
    Aktuellt bud: 600 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 jan kl 20:02
  • 6673 Spegel
    Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 jan kl 18:30
  • 6668 Spegel
    Rokokostil, bronsead, ca 96x55 cm
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 jan kl 19:54




Ladda ner broschyr