KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14896046
*
nr 1489 6046
Gunnar Nordström
(f. 1921), Sverige
Oljemålning, "Grön vårvinteris. Halland". Signerad, daterad 1987. Olja på duk, 91x73 cm
Gunnar Nordström, svensk målare född 1921.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 september 2022
kl 18:26:42
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/9 16:22:07
1
100 kr
12/9 17:51:59
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gunnar nordström olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:34
-
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:37
-
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:01
-
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:10
-
7147 Oljemålning
Bengt Pettersson (1929-2010), stadsmotiv. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:14
*
Gunnar Nordström
Gunnar Nordström, svensk målare född 1921.
nr 1489 6046
Gunnar Nordström
(f. 1921), Sverige
Oljemålning, "Grön vårvinteris. Halland". Signerad, daterad 1987. Olja på duk, 91x73 cm
Gunnar Nordström, svensk målare född 1921.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 150 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 12 september 2022 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 7/9 16:22:07 | 1 | 100 kr |
| 12/9 17:51:59 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gunnar nordström olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:34 -
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:37 -
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:01 -
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:10 -
7147 Oljemålning
Bengt Pettersson (1929-2010), stadsmotiv. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:14



