KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15407138
nr 1540 7138
Ansgarius Börjesson
(1903-1990), Sverige
Oljemålning, Bygata. Signerad. Olja på duk, 70x50 cm, yttermått inklusive ram: 88x68 cm
Ansgarius Börjesson, svensk bildkonstnär född 1903, död 1990.
Utrop:
500 kr
måndag 15 maj 2023
kl 19:29:01
Ansgarius Börjesson
Läs mer om Ansgarius Börjesson