KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14145008
nr 1414 5008
Frans Gard
(1892-1978), Sverige
Oljemålning, Skogsmotiv. Signerad. Olja på duk, 53x63 cm, yttermått inklusive ram: 72x80 cm
Frans Gard, född 1892 i Görlunda, Närke, död 1978, svensk målare.
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
måndag 23 augusti 2021
kl 18:23:42
23/8 18:09:39
Frans Gard
Läs mer om Frans Gard