Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 11944378



*

nr 1194 4378


Oskar Bergman

(1879-1963), Sverige


Etsning, Björkar. Motivet: 22x29


Oskar Bergman, född 1879 i Stockholm, död 1963, svensk målare och etsare.

Utrop:

500 kr

Såld:

100 kr

Sista tid för bud online:

måndag 30 juli 2018
kl 19:00:45


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
30/7 14:47:39 1      Vinnande bud



  • Konstnär/Designer

Oskar Bergman

Oskar Bergman, född 1879 i Stockholm, död 1963, svensk målare och etsare.

Läs mer om Oskar Bergman
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: björkar etsning etsningar grafik oskar bergman svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 8290 Etsningar
    2 st, Mas-Olle, yttermått inklusive ram: 27x33-30x..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:37
  • 8361 Färgetsning
    Ulla-Monica Lindberg (f. 1923), Sverige. Signerad,..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:04
  • 1007 Färgetsning
    Zao Wou-Ki (f. 1921), Signerad, numrerad 189/200, ..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:12




Ladda ner broschyr