KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 8692332

nr 869 2332

Evy Låås

(1923-1999), Sverige

Akvarell, Evy Låås (1923-1999), blommor i vas, stämpelsign. a tergo, bladets mått: 38x56

Evy Låås, född 1923, död 1999, svensk målare, tecknare och författare.

Utrop:

400 kr

Såld:

800 kr

måndag 13 januari 2014
kl 19:40:40

Evy Låås

Läs mer om Evy Låås