KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12767143
*
nr 1276 7143
Ã…ke Nothberg
(1891-1973), Sverige
Oljemålning, Blockhusudden. Signerad, daterad 1954. Olja på pannå, 26x34 cm
Åke Nothberg, född 1891 i Stockholm, död 1973, svensk målare.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 september 2019
kl 19:35:48
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/9 19:20:42
1
Vinnande bud
23/9 19:30:48
2
150 kr
23/9 19:30:48
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Ã…ke Nothberg
Åke Nothberg, född 1891 i Stockholm, död 1973, svensk målare.
Läs mer om Ã…ke Nothberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: blockhusudden djurgården djurgårdsmotiv olja olja på pannå oljemålning oljemålningar stockholm stockholmsmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige åke nothberg
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:34
-
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:37
-
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:01
-
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:10
-
7099 Oljemålning
Birgitta Sundström Jonsdotter. Signerad, daterad 1..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:49
*
Ã…ke Nothberg
Åke Nothberg, född 1891 i Stockholm, död 1973, svensk målare.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Ã…ke Nothberg
nr 1276 7143
Ã…ke Nothberg
(1891-1973), Sverige
Oljemålning, Blockhusudden. Signerad, daterad 1954. Olja på pannå, 26x34 cm
Åke Nothberg, född 1891 i Stockholm, död 1973, svensk målare.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 150 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 23 september 2019 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 23/9 19:20:42 | 1 | Vinnande bud |
| 23/9 19:30:48 | 2 | 150 kr |
| 23/9 19:30:48 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Ã…ke Nothberg
Ã…ke Nothberg, född 1891 i Stockholm, död 1973, svensk mÃ¥lare.Läs mer om Ã…ke Nothberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: blockhusudden djurgården djurgårdsmotiv olja olja på pannå oljemålning oljemålningar stockholm stockholmsmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige åke nothberg
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:34 -
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:37 -
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:01 -
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:10 -
7099 Oljemålning
Birgitta Sundström Jonsdotter. Signerad, daterad 1..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:49



