KONST / Litografier / Färglitografi 8616310

nr 861 6310

Eskil Nordell

(f. 1921), Sverige

Färglitografi, Eskil Nordell (f. 1921), 'Italianos' signerad, 21/260, motivet: 58x30

Eskil Nordell, född 1921, svensk målare, tecknare och grafiker.

Utrop:

400 kr

måndag 25 november 2013
kl 20:47:44

Eskil Nordell

Läs mer om Eskil Nordell