Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvareller 3044120



*

nr 304 4120


Akvareller

9 st, F LINDSTRÖM, Stockholmsmotiv


Utrop:

100 kr

Såld:

2.800 kr

Sista tid för bud online:

måndag 15 mars 2004
kl 16:00:00


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
12/3 00:11:04 1      250 kr
12/3 10:17:24 2      200 kr
12/3 10:54:38 2      300 kr
13/3 14:51:36 3      350 kr
14/3 15:38:57 4      750 kr
15/3 10:54:22 5      1.200 kr
15/3 11:12:18 5      2.500 kr
15/3 13:06:13 6      1.000 kr
15/3 13:07:19 6      1.200 kr
15/3 13:08:12 6      1.400 kr
15/3 13:09:01 6      1.600 kr
15/3 13:09:46 6      1.800 kr
15/3 13:10:33 6      2.000 kr
15/3 13:12:17 6      2.200 kr
15/3 13:13:05 6      2.400 kr
15/3 13:14:21 6      Vinnande bud


bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller f lindström motiv från stockholm stockholm stockholmsmotiv svensk sverige vattenfärg
  • 6678 Akvarell
    Erik Viktorson (f. 1912), Sverige. Signerad, dater..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:52
  • 6382 Akvarell
    Frank C Belcher. Themsen med Tower Bridge. Signera..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 20:26
  • 6303 Akvarell
    Hjalmar Falk (1856-1938), Sverige. Signerad, Norrb..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:57
  • 7048 Akvarell
    Oidentifierad konstnär. Ej signerad, "Eva den mond..//
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:49
  • 6381 Akvarell
    Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 20:22
  • 6578 Akvarell
    Siri Magnus-Lagercrantz (1875-1944), Sverige. Ej s..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 20:22




Ladda ner broschyr