KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 6786561

nr 678 6561

Agnes Cleve

(1876-1951), Sverige

Akvarell, signerad Cleve-34, Agnes Cleve, sydländskt motiv, 17x27

Agnes Cleve-Jonand, svensk målare född i Uppsala 1876, död 1951.

Utrop:

2.000 kr

Såld:

2.700 kr

måndag 31 januari 2011

Agnes Cleve

Läs mer om Agnes Cleve