KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14044505

nr 1404 4505

Otto Schloss

(1884-1950), Sverige

Oljemålning, Gatumusikanter. Signerad. Olja på pannå, 57x47, yttermått inklusive ram: 61x50 cm

Kondition: slitage

Otto Schloss, tysk-svensk målare och grafiker född 1884 i Frankfurt am Main, död 1950 i Halmstad.

Utrop:

500 kr

Såld:

250 kr

måndag 21 juni 2021
kl 18:17:47

Otto Schloss

Läs mer om Otto Schloss