KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16217290
nr 1621 7290
Harald Fredrikson
(1902-1973), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 44, hus. Olja på duk, 51x40 cm, yttermått inklusive ram: 64x52 cm
Harald Fredrikson, svensk målare född 1902, död 1973 .
Utrop:
500 kr
måndag 20 maj 2024
kl 18:38:47
Harald Fredrikson
Läs mer om Harald Fredrikson
Lis Husberg (f. 1920)