KONST / Litografier / Färglitografi 13521198
nr 1352 1198
Albin Amelin
(1902-1975), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 258/360, blomsterstilleben. Motivet: 70x52cm
Albin Amelin, född 1902 i Chicago, Illinois, död 1975, svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
måndag 5 oktober 2020
kl 18:26:35
100 kr
150 kr
Albin Amelin
Läs mer om Albin Amelin