KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 12057008

nr 1205 7008

Marie Laurencin

(1883-1956), Frankrike

Blandteknik, Signerad, Pastell/krita, Motivet: 17,5x23 cm

Marie Laurencin, fransk målare och grafiker född 1883 i Paris, Frankrike, död 1956 i Paris.

måndag 24 september 2018
kl 18:11:50

  • Klassiska
  • 24 sep

Klassiska

Läs mer om Klassiska

Marie Laurencin

Läs mer om Marie Laurencin