KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15306160
*
nr 1530 6160
Olle Nordberg
(1905-1986), Sverige
Oljemålning, Interiör med kvinnor. Signerad. Olja på pannå, 45x37 cm, yttermått inklusive ram: 49x41 cm
Olle Nordberg, född 1905, död 1986, svensk målare.
Följerätt
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 27 mars 2023
kl 19:05:38
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: interiör med kvinnor olja olja på pannå oljemålning oljemålningar olle nordberg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:34
-
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:37
-
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:01
-
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:10
-
6745 Oljemålning
Carl Erik Trulsson, Signerad, Tussilago. Olja på d..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:32
*
Olle Nordberg
Olle Nordberg, född 1905, död 1986, svensk målare.
nr 1530 6160
Olle Nordberg
(1905-1986), Sverige
Oljemålning, Interiör med kvinnor. Signerad. Olja på pannå, 45x37 cm, yttermått inklusive ram: 49x41 cm
Olle Nordberg, född 1905, död 1986, svensk målare.
| Följerätt | |
|---|---|
Utgick |
|
| Sista tid för bud online: |
måndag 27 mars 2023 |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: interiör med kvinnor olja olja på pannå oljemålning oljemålningar olle nordberg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:34 -
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:37 -
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:01 -
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:10 -
6745 Oljemålning
Carl Erik Trulsson, Signerad, Tussilago. Olja på d..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:32



