KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15565184
nr 1556 5184
Karl Kaufmann
(1843-1905), Österrike
Oljemålning, Karl Kaufmann (1843-1905), Signerad "L Bertini", Venedig. Olja på duk, 36x56 cm, yttermått inklusive ram: 47x66 cm
Karl Kaufmann, österrikisk bildkonstnär född 1843, död i Wien 1905.
måndag 21 augusti 2023
kl 18:47:06
Karl Kaufmann
Läs mer om Karl Kaufmann