KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15565184

nr 1556 5184

Karl Kaufmann

(1843-1905), Österrike

Oljemålning, Karl Kaufmann (1843-1905), Signerad "L Bertini", Venedig. Olja på duk, 36x56 cm, yttermått inklusive ram: 47x66 cm

Karl Kaufmann, österrikisk bildkonstnär född 1843, död i Wien 1905.

måndag 21 augusti 2023
kl 18:47:06

Karl Kaufmann

Läs mer om Karl Kaufmann