KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14099071
nr 1409 9071
Tore Wideryd
(1908-1992), Sverige
Oljemålning, Hamn. Signerad, daterad -86. Olja på duk, 40x52, yttermått inklusive ram: 43x56 cm
Tore Wideryd, född 1908 i Stockholm, död 1992, svensk målare och tecknare.
måndag 2 augusti 2021
kl 20:56:42
Tore Wideryd
Läs mer om Tore Wideryd