KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14733090
nr 1473 3090
Eric Elias
(1918-1975), Sverige
Signerad, akvarell, daterad -51,44x36, yttermått inklusive ram: 58x50 cm
Eric Eljason (Eric Elias), svensk bildkonstnär född 1918 i Östersund, död 1975 i Stockholm.
Utrop:
500 kr
måndag 6 juni 2022
kl 19:01:57
Eric Elias
Läs mer om Eric Elias