KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12677041
nr 1267 7041
Uno Vallman
(1913-2004), Sverige
Oljemålning, Signerad, Palmsöndagen i Jerusalem. Olja på duk, 50x60 cm
Uno Vallman, född 1913, död 2004, svensk målare och grafiker.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.500 kr
måndag 5 augusti 2019
kl 19:16:53
2/8 16:43:13