KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 14499300

nr 1449 9300

Guido Balsamo-Stella

(1882-1941), Italien

Etsning, "Pigritia". Signerad, numrerad 7/50. Bildmått: 36x34 cm, oramat löst blad

Kondition: slitage

Guido Balsamo-Stella, italiensk målare, grafiker, skulptör och glaskonstnär född i Turin 1882, död 1941 i Asolo.

Utrop:

800 kr

Såld:

1.100 kr

måndag 21 februari 2022
kl 18:47:35

Guido Balsamo-Stella

Läs mer om Guido Balsamo-Stella