KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13658148
*
nr 1365 8148
Tore Kurlberg
(1916-1998), Sverige
Oljemålning, Stilleben. Monogramsignerad, -54. Olja på pannå, 44x54 cm
Tore Kurlberg, svensk målare född 1916, död 1998.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 december 2020
kl 20:45:35
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
1/12 16:24:53
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på pannå oljemålning oljemålningar stilleben svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige tore kurlberg
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:34
-
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:37
-
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:01
-
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:10
-
7147 Oljemålning
Bengt Pettersson (1929-2010), stadsmotiv. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:14
*
Tore Kurlberg
Tore Kurlberg, svensk målare född 1916, död 1998.
nr 1365 8148
Tore Kurlberg
(1916-1998), Sverige
Oljemålning, Stilleben. Monogramsignerad, -54. Olja på pannå, 44x54 cm
Tore Kurlberg, svensk målare född 1916, död 1998.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 800 kr |
| Såld: | 500 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 7 december 2020 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 1/12 16:24:53 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på pannå oljemålning oljemålningar stilleben svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige tore kurlberg
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:34 -
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:37 -
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:01 -
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:10 -
7147 Oljemålning
Bengt Pettersson (1929-2010), stadsmotiv. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:14



