KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14719155

nr 1471 9155

Gunnar Ruda

(1887-1948), Sverige

Oljemålning, Signerad. Olja på pannå, 29x38cm, yttermått inklusive ram: 41x50cm

Gunnar Ruda, svensk bildkonstnär född 1887, död 1948.

Utrop:

500 kr

måndag 30 maj 2022
kl 18:30:59

Gunnar Ruda

Läs mer om Gunnar Ruda