KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14719155
nr 1471 9155
Gunnar Ruda
(1887-1948), Sverige
Oljemålning, Signerad. Olja på pannå, 29x38cm, yttermått inklusive ram: 41x50cm
Gunnar Ruda, svensk bildkonstnär född 1887, död 1948.
Utrop:
500 kr
måndag 30 maj 2022
kl 18:30:59